Wierzynek Królewskie Smaki na targach Senior Malmo

W dniach 26-28 kwietnia 2022 Wierzynek Królewskie Smaki miała zaszczyt reprezentować Małopolskę na cieszących się dużym prestiżem targach Senior Malmo. Ta cykliczna impreza odbywająca się w szwedzkim Malmo od lat jest niepowtarzalną okazją do prezentacji szwedzkim i duńskim seniorom miejsc atrakcyjnych turystycznie.

W tym roku występując pod auspicjami Polskiej Organizacji Turystycznej opowiadaliśmy o Małopolsce
i Krakowie. Historia i kultura nieodmiennie kojarząca się z Krakowem robiła na odwiedzających duże wrażenie. Wielu z nich z dużym zainteresowaniem słuchało o mało znanej w Skandynawii historii Miasta Polskich Królów.

Równie duży zachwyt budziły nasze ręcznie robione praliny i czekolady Wierzynek Królewskie Smaki. Zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się również prezentacja niezwykłych wnętrz restauracji Wierzynek. Podobnie jak pokazane menu, od dekad bazujące na tym co najlepszego w polskiej tradycyjnej kuchni pałacowej.

Nikogo obojętnym nie pozostawił też nasz flagowy deser czyli lody z karmelizowanych w miodzie borowików, podane na ziemi czekoladowo-orzechowej, a wykończone sosem porzeczkowym. Wielu z odwiedzających zapragnęło, po jego poznaniu, odwiedzić Kraków i oczywiście spróbować owego legendarnego już deseru w pięknych wnętrzach restauracji Wierzynek.

Walka o uwagę odwiedzających była zacięta, każdy z ponad 120 wystawców chciał zaprezentować swoją ofertę w jak najbardziej atrakcyjnej formie. Dlatego z wielką radością możemy stwierdzić, że nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych.

Z dumą reprezentowaliśmy Małopolskę na trudnym i wymagającym rynku, jakim jest niewątpliwie rynek skandynawskich seniorów. Liczymy, że nawiązane podczas targów kontakty przyczynią się do odbudowy pozycji Krakowa na turystycznej mapie Polski i Europy.

Obecność marki Wierzynek Królewskie Smaki na tegorocznych targach Senior Malmo to efekt długoletniej współpracy pomiędzy Grupą Wierzynek a Polska Organizacja Turystyczną.

Polskę reprezentowali również:

  • Linie promowe Pollfieries
  • Hotel Trzy Wyspy ze Świnoujścia
  • Klub Golfowy Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *